Lidhje

Një person hap zjarr para ambasadës amerikane në Sarajevë


Një person hap zjarr para ambasadës amerikane në Sarajevë

Një person i armatosur me automatik hapi zjarr para ambasadës amerikane në kryeqytetin e Bosnjes, Sarajevë.

Policia tha se qëlloi dhe arrestoi personin në fjalë. Të paktën një oficer sigurimi është plagosur. Ambasada u mbyll pas incidentit. Shkaqet e sulmit janë ende të paqarta.

XS
SM
MD
LG