Lidhje

Personat me aftësi të kufizuar në fushatë ndërgjegjësimi


Personat me aftësi të kufizuar në fushatë ndërgjegjësimi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00

Disa nga shoqatat kombëtare të personave me aftësi të kufizuar nisën një fushatë për t`i ndërgjegjësuar autoritete vendore për të drejtat dhe shërbimet ndaj tyre. Megjithëse kanë kaluar tre vite nga një vendim i qeverisë që i detyron bashkitë të krijojnë kushte për këtë kategori shoqata vlerësojnë se ligjet nuk po zbatohen. Shoqatat deklaruan se pas fazës së vlerësimit të situatës nëpër bashki për kushtet ndaj tyre, do të veprojnë me nisma të tjera reaguese.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG