Lidhje

Përvoja e një emigranteje që kthehet për të kontribuar në Shqipëri


Pas nje periudhe të gjatë në emigracion, një pjesë e intelektualëve dhe artistëve shqiptarë po rikthehen në vend, duke sjellë përvojën e fituar në emigracion. Një prej tyre është edhe regjisorja Mirela Kondi, e cila ka ngritur në Shqiperi trupën teatrale për fëmijët "Sipari Magjik", me të cilin ka nisur një turne shfaqjesh nëpër rrethe të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG