Lidhje

Peshkimi i paligjshëm dëmton ekosistemin ujor në Ulqin


Gjuetia e paligjshme dhe përdorimi i dinamitit ka larguar peshkun nga bregdeti i Ulqinit dhe e ka dëmtuar ndjeshëm ekosistemin nënujor të kësaj pjese të bregdedit të Adriatikut. Peshkatarët sportivë japin alarmin për rrezikun dhe pasojat e gjuetisë së peshkut me lëndë plasëse, duke kërkuar ndërhyrjen e policisë, dhe institucioneve të tjera.

Peshkimi i paligjshëm në bregdetin e Ulqinit
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:28 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG