Lidhje

Peticion për pronësinë e kripores së Ulqinit


Në Ulqin nisi nënshkrimi i peticionit për përcaktimin e pronësisë së Kripores me qëllim mbrojtjen e biodiversitetit dhe prodhimin e kripës. Peticioni do ti drejtohet Qeverisë së Malit të Zi. Raporti i komisionit të BE-së për progresin e Malit të Zi gjatë vitit të kaluar, parashikon mbrojtjen dhe menaxhimin e qëndrueshëm të kësaj kriporeje.

Peticion për pronësinë e kripores së Ulqinit
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG