Lidhje

Podgoricë, fillon gjyqi ndaj të dyshuarve për grusht shteti


Në Podgoricë sot u hap gjyqi i 14 personave të dyshuar si komplotistë në grushtin e dështuar të shtetit për të rrëzuar qeverinë pro-perëndimore malazeze në muajin tetor. Dy persona që mendohet të kenë qenë operativë të shërbimeve të fshehta ruse u cilësuan si organizatorët kryesorë të përpjekjes së dështuar. Të pandehurit, kryesisht serbë, akuzohen për "krijimin e një organizate kriminale" me qëllim sabotimin e rendit kushtetues në Mal të Zi dhe pengimin e përpjekjeve të qeverisë për t'u anëtarësuar në NATO.

Podgoricë, gjyqi ndaj të dyshuarve për komplot
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG