Lidhje

Policia: Manifestimi i opozitës përbën rrezik për sigurinë

  • Armand Mero

Policia: Manifestimi i opozitës përbën rrezik për sigurinë

Në Shqipëri, policia njoftoi sot pasdite se manifestimi homazh që parashikohet të zhvillohet nesër nga opozita përbën sipas saj rrezik për sigurinë kombëtare dhe publike dhe ajo nuk garanton mbarëvajtjen dhe zhvillimin e tij. Nga ana e tyre socialistët deklaruan se ata nuk heqin dorë dhe se kanë kërkuar nga mbështetësit e tyre dhe qytetarët pjesmarrës t'i ruhen provokimeve dhe të paraqiten vetëm me lule dhe qirinj në duar.

XS
SM
MD
LG