Lidhje

Policia suedeze arrestoi katër persona të dyshuar për terrorizëm


Policia suedeze arrestoi katër persona të dyshuar për terrorizëm

Policia suedeze në qytetin Gothenburg thotë se ka arrestuar katër njerëz të dyshuar për një komplot terrorist.

Arrestimet u njoftuan pasi qindra njerëz u evakuuan nga një ndërtesë mbrëmë në qytetin Gothenburg. Ndërtesa është skenë e ekspozitës së artit të qytetit. Zyrtarët e qendrës së artit thonë se policia u kishte dhënë urdhër të evakuonin ndërtesën dhe më pas bënë kërkime brenda saj. Policia nuk ka dhënë detaje mbi katër të arrestuarit apo rrethanat e arrestimit.

XS
SM
MD
LG