Lidhje

Fshati ekologjik - Porto Palermo


Fshati ekologjik Porto Palermo
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:02 0:00

Në bregdetin jugor të Shqipërisë modelet e zhvillimit tëturizmit janë ende te paqendrueshme sidomos prej ndërtimeve pa kriter. Por, në disa zona bregdetare ruajtja e ekuilibrit natyror ka qenë një ndër shqetësimet që po nxisin ide të reja mjedisore dhe nisma për prodhimin e energjisë. Korespondenti Raimond Kola vizitoi fshatin ekologjik në afërsi të Porto Palermos dhe përgatiti kronikën.

Fshati ekologjik Porto Palermo
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:02 0:00

XS
SM
MD
LG