Lidhje

Problemi i varfërisë në rrethin e Matit


Problemi i varfërisë në rrethin e Matit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:56 0:00

Mati është një nga tre rrethet e Qarkut të Dibrës, ku ka një nivel të lartë papunësie dhe varfërie. Për përmirësimin e infrastrukturës po realizohen një numër projektesh, por ato ofrojnë pak vende pune.

XS
SM
MD
LG