Lidhje

Pralajmërime për stuhi të fuqishme në Amerikën qëndrore

  • Zëri Amerikës

A family prepares to leave Miramar beach after having a picnic before the arrival of Tropical Storm Beatriz in the Pacific resort city of Manzanillo, Mexico, Monday June 20, 2011. The U.S. National Hurricane Center said Beatriz is expected to become a hur

Stuhia tropikale Harvey është fuqizuar në oqeanin Atlantik dhe pritet të sjellë erëra të forta dhe shira të dendur në pjesë të Amerikës Qendrore.

Paralajmërimet për stuhi tropikale janë lëshuar për ishujt Bay të Hondurasit, Belize, Guatemalë dhe Meksikë.

Qëndra kombëtare amerikane për vëzhgimin e stuhive njoftoi mbrëmë se stuhia Harvey ishte duke u zhvendosur në perëndim me një shpejtësi prej 80 kilometra në orë.

Qendra me bazë në Majami thotë se stuhia me shira të fuqishëm mund të shkaktojë përmbytje të rrezikshme për jetën dhe rrëshqitje dheu.

XS
SM
MD
LG