Lidhje

Memeti: Gjendje e rëndë në Luginën e Preshevës


Memeti

Gjendja sociale dhe politike e shqiptarëve të Luginës së Preshevës është shumë e rëndë, thotë zoti Xhelal Memeti, kryetar i Fondit Humanitar të Kosovës Lindore.

Kjo organizatë, me qendër në Zyrih të Zvicrës, mes projekteve të saj përfshin dhe ndërtimin e 100 shtëpive për familjet shqiptare në nevojë, në atë zonë.

Zoti Memeti ndodhej këto ditë në Nju Jork për të kërkuar mbështetje nga komuniteti shqiptaro-amerikan dhe autoritetet amerikane.

Intervistë me Xhelal Mehmeti
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:32 0:00

XS
SM
MD
LG