Lidhje

Egjipt: Ish presidenti Mubarak shtrohet në spital për probleme shëndetësore


Egjipt: Ish presidenti Mubarak shtrohet në spital për probleme shëndetësore

Autoritetet egjiptiane thonë se ish presidenti Hosni Mubarak është dërguar në spital në vendpushimin e Detit të Kuq të Sharm el-Sheikut, ku ndodhej në arrest shtëpiak.

82-vjeçari pritej të merrej në pyetje mbi akuzat për korrupsion dhe media perëndimore njoftoi se ai do të merrej në pyetje nga hetuesit që sot në Kairo.

Gjatë viteve të fundit të sundimit të tij, ai kishte vuajtur nga probleme shëndeti dhe kishte bërë operacion tëmthi si dhe trajtim mjekësor në Gjermani. Ai u largua nga pushteti pas protestave popullore me 11 shkurt.

XS
SM
MD
LG