Lidhje

Problemet komplekse të tokës bujqësore në Shqipëri


Problemet komplekse të tokës bujqësore në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

Në Shqipëri mijëra fermerë nuk kanë ende dokumentet e pronësisë së tokës. Qarku i Gjirokastrës është nga më të prekurit për shkak se një pjesë e popullsisë është në emigracion dhe marëdhëniet me tokën nuk kanë qenë të qëndrueshme. Ndërkohë në Gjirokastër nga 45 mijë hektarë tokë bujqësore rreth 13 mijë hektarë rezulton ende e pandarë sipas ligjit.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG