Lidhje

Problemet komplekse të tokës bujqësore në Shqipëri


Problemet komplekse të tokës bujqësore në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

Në Shqipëri, mijëra fermerë nuk kanë ende dokumentet e pronësisë së tokës. Qarku i Gjirokastrës është nga më të prekurit për shkak se një pjesë e popullsisë është në emigracion dhe marrëdhëniet me tokën nuk kanë qenë të qëndrueshme.

XS
SM
MD
LG