Lidhje

Shkodër, problemi i mbeturinave


Në Shqipëri, mbeten problem shqetesues mbeturinat urbane. Në një pjesë të madhe të qyteteve nuk ka vende të përshtatshme për depozitimin dhe riciklimin e tyre. Bashkia e Shkodrës dhe Programi zviceran DLDP po bëjnë përpjekje për mbledhjen dhe riciklimin e mbeturinave urbane.
Problemi i mbetjeve urbane në Shkodër
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:54 0:00
XS
SM
MD
LG