Lidhje

Prodhimet tradicionale të fermerëve shqiptarë


Fermerët e vegjël në disa zona turistike synojnë të sigurojnë të ardhura nga prodhimet tradicionale. Por, njësitë vendore kanë ende pak politika në ndihmë të tyre dhe shumë prej banorëve thonë se kanë nevojë për mbështetje. Shqipëria ende nuk ka tregje të organizuara të prodhimeve që mblidhen kreysisht nga biznese të vogla familiare.

Prodhimet tradicionale të fermerëve shqiptarë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:43 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG