Lidhje

Përpunimi i produkteve bujqësore


Përpunimi i produkteve bujqësore
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:48 0:00

Zadrima dhe Nënshkodra janë dy zona fushore në Veri të Shqipërisë, të njohura për traditën e tyre në bujqësi. Fermerët e kësaj zone janë përqëndruar në kultivimin e grurit të nxitur edhe nga kapacitetet përpunuese që ofron një fabrikë e ndërtuar në fshatin Mjedë. Vitet e fundit, në zonat fshatare janë shtuar kërkesat për objekte të industrisë së lehtë për të përpunuar produktet bujqësore.

Përpunimi i produkteve bujqësore
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:48 0:00

XS
SM
MD
LG