Lidhje

Prokurorët përfundojnë hetimet mbi kryeministrin Berluskoni

  • Zëri Amerikës

Prokurorët përfundojnë hetimet mbi kryeministrin Berluskoni

Prokurorët italianë thanë se kryeministri Silvio Berluskoni dhe një adoleshente e pandehur si prostitutë kanë pasur marrëdhënie seksuale në shtëpinë e tij 13 herë.

Prokurorët përfunduan hetimin e tyre lidhur me akuzat penale se zoti Berluskoni ka paguar një vajzë minorene për seks.

Në qendër të skandalit është një vajzë marokene, kërcimtare klubesh e quajtur Rubi.

Zoti Berluskoni do të gjykohet më 6 prill për akuzat se ka paguar Rubin për marrëdhënie seksuale kur ajo ishte 17 vjeçe – akuzë që mohohet nga të dyja palët.

XS
SM
MD
LG