Lidhje

Protestë në Prishtinë për largimin e rektorit të universitetit


Kërkohet dorëheqja e rektorit të Universitetit të Prishtinës
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:02 0:00
Qindra veta morën pjesë sot në një protestë në Prishtinë për të kërkuar dorëheqjen e rektorit të Universitetit të Prishtinës Ibrahim Gashi dhe hetimin e siç thuhet, keqpërdorimeve në këtë institucion. Protestat që filluan javën e kaluar pasuan njoftimet se rektori Gashi por edhe disa mësimdhënës të tjerë kanë shfrytëzuar punimet shkencore të botuara në një revistë të falsifikuar në Indi për ngritjen e gradave të tyre akademike. Situata në Universitetin publik të Prishtinës do të jetë temë debatesh edhe në seancën e Parlamentit të Kosovës, të enjten.
Kërkohet dorëheqja e rektorit të Universitetit të Prishtinës
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:02 0:00

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG