Lidhje

Protesta për dëmshpërblimet për përmbytjet në zonën e Nënshkodrës


Protesta për dëmshpërblimet e përmbytjeve
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:38 0:00

Banorët e Nënshkodrës ju rithyen protestave në kërkim të dëmshpërblimit të premtuar për dëmet që ju shkaktuan në banesa dhe biznese gjatë përmbytjeve masive të viteve 2010-2012. Përfaqësues të familjeve të përmbytura paralajmëruan përshkallëzim të prortestave deri në grevë urije. Prefekti i Qarkut të Shkodrës tha sot se e vetmja rrugë për zgjidhjen e kërkesave të tyre është rruga ligjore dhe paditja në gjykatë e KESH-it, si përgjegjëse për dëmet e shkaktuara nga përmbytjet.

Protesta për dëmshpërblimet e përmbytjeve
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:38 0:00

XS
SM
MD
LG