Lidhje

Situata ekonomike në Pukë


Situata ekonomike në Pukë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:14 0:00

Situata ekonomike në Pukë

Puka është një nga bashkitë e vogla në Veri të Shqipërisë, që prej vitesh ka përjetuar largimin e banoreve për shkak të vështirësive të jetesës dhe varfërisë. Por, drejtuesit e bashkisë thonë se po bëhen përpjekje për t’u rikthyer banorëve shpresën se kjo zonë malore ka potencial të madh falë burimeve natyrore si rezervat minerare dhe pyjet.

Situata ekonomike në Pukë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:14 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG