Lidhje

Shqipëri, tradita në ndihmë të zhvillimit ekonomik

  • Raimond Kola

Agjencia Amerikane për Zhvillimin Ndërkombëtar USAID po mbështet në Shqipëri disa sektorë të traditës shqiptare në funksion të zhvillimit ekonomik dhe punësimit të grave. Në Gjirokastër rikthimi i disa prej traditave të mikëpritjes pritet t'i shërbejë më mirë edhe nxitjes së turizmit.

Tradita në ndihmë të zhvillimit ekonomik
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:38 0:00

XS
SM
MD
LG