Lidhje

Gjirokastër, rrugë të reja punësimi


Rënia e aktivitetit tregëtar dhe kufizimi i sektorit të ndërtimit në Jug të Shqipërisë kanë thelluar papunësinë sidomos tek gratë dhe të rinjtë. Zyrat e punësimit kohët e fundit po bëjnë përpjekje të orientojnë kërkuesit për punë tek sektorë të tillë si turizmi, artizanati dhe prodhimi i veshjeve për eksport.

Thellohet papunësia në jug të Shqipërisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:36 0:00

XS
SM
MD
LG