Lidhje

Punimet, moti i keq përkeqësojnë gjendjen e rrugës Tepelenë-Fier

  • Raimond Kola

Punimet, moti i keq përkeqësojnë gjendjen e rrugës Tepelenë-Fier

Gjendja e rrugës kombëtare që lidh Tepelenën me Fierin është përkeqësuar prej punimeve të autostradës dhe motit të keq të kohëve të fundit. Situata problematike ka ndikuar që disa mijëra emigrantë shqiptarë që udhëtojnë drejt Greqisë të gjejnë vështirësi me lëvizjen e mjeteve. Ndërkaq gjatë ditës së sotme ka nisur të normalizohet dhe në anën greke të kufirit në Pikën e Kapshticës lëvizja e automjeteve e bllokuar dy ditët e fundit prej reshjeve të medha te dëborës.

XS
SM
MD
LG