Lidhje

Gara në Qarkun e Fierit


Gara në Qarkun e Fierit
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:39 0:00

Qarku i Fierit është qarku i dytë më i madh për nga numri i votuesve në Shqipëri dhe dërgon në Parlamentin e Shqipërisë 16 deputetë. Qarku përfshin edhe Lushnjën dhe Mallakastrën dhe krahas sektorit bujqësor disa zona naftëmbajtëse më shumë kanë prodhuar probleme sesa mirëqënie për banorët. Në garën për zgjedhjet e 25 qershorit katër parti synojnë ndarjen e mandatave në këtë qark ku krahas socialistëve, demokratëve dhe LSI-së është edhe Partia Drejtësi dhe Integrim.

Gara në Qarkun e Fierit
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:39 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG