Lidhje

Qendër e përbashkët e Ballkanit Perëndimor për emergjencat civile


5 vende të rajonit të Ballkanit Perëndimor kanë nisur përpjekjet për ngritjen e një qendre të përbashkët për menaxhimin e emergjencave civile. Qendra do të ndërtohet në një prej ish-reparteve të ushtrisë shqiptare, në afërsi të qytetit të Shkodrës, me një vlerë prej rreth 50 milionë eurosh dhe me mbështetjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Qendër e përbashkët e Ballkanit Perëndimor për emergjencat civile
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:58 0:00

XS
SM
MD
LG