Lidhje

Qeveria e re në Maqedoni


Ministrat e rinj në qeverinë e Maqedonisë kanë marrë detyrën dhe thonë se do të vazhdojnë me reformat e nevojshme që do ta çonin vendin drejt integrimeve euro-atlantike. Ndërkohë, analistët mendojnë se shumë sfida e presin qeverinë e kryeministrit Nikolla Gruevski në mandatin që sapo e filloi. Maqedonia ka ngecur në proceset integruese për shkak të problemit me emrin e vendit.
XS
SM
MD
LG