Lidhje

Rama: Operacion i gjerë kundër vjedhjes së energjisë


Në Shqipëri kryeministri Edi Rama tha sot se operacioni i gjerë kundër vjedhjes së energjisë është një mundësi që sektori të shpëtojë nga kolapsi dhe ekonomia e vendit të mund të marrë frymë drejt një rritjeje të shpejtë të saj.

Kryeministri përsëriti dhe një herë se ky operacion do të nisë me bizneset e mëdha, të cilat abuzojnë me energjinë, veçanërisht në zonën kryesore ekonomike të vendit, atë mes Tiranës dhe Durrësit

XS
SM
MD
LG