Lidhje

Rama: Djegia e fletëve të votimit do hidhte në erë komunikimin me qeverinë

  • Armand Mero

Rama: Djegia e fletëve të votimit do hidhte në erë komunikimin me qeverinë

Në Shqipëri kryetari i partisë socialiste Edi Rama tha sot se djegia e fletëve të votimit do hidhte në erë çdo lloj komunikimi me qeverinë dhe do thellonte në përmasa të mëdha krizën. Deklarata e kryetarit socialist pason komentet e përfaqësuesve të ndryshëm se Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve duhet t'i asgjësojë fletët e votimit pasi presidenti të dekretojë datën e zgjedhjeve për pushtetin vendor. Në një takim me gazetarët zoti Rama akuzoi qeverinë për demogogji në luftën kundër korrupsionit dhe përfshirjen e saj direkte në afera korruptive.

XS
SM
MD
LG