Lidhje

Rebelët libianë thonë se NATO ka goditur pozicionin e tyre në Brega

  • Zëri Amerikës

Rebelët libianë thonë se NATO ka goditur pozicionin e tyre në Brega

Rebelët libian thanë se sulmet ajrore të Natos goditën një pozicion të rebelëve pranë qytetit Brega sot, duke plagosur disa luftëtarë.

Rebelët që thanë se janë plagosur nga sulmet ajrore u shtruan në një spital në qytetin e Axhdabisë.

Udhëheqësit e rebelëve kanë kritikuar Naton se ka dështuar të mbrojë civilët dhe se nuk kanë sulmuar sa duhet forcat ushtarake.

Ndërkohë zyrtarët thanë se një grup kontakti ndërkombëtar që përfshin Shtetet e Bashkuara, aleatët evropian dhe të Lindjes së Mesme do të takohen javën e ardhshme në Katar për të diskutuar ndërhyrjen ushtarake në Libi.

XS
SM
MD
LG