Lidhje

Reforma në drejtësi, hyjnë në fuqi ndryshimet kushtetuese


Roforma në drejtësi, hyjnë në fuqi ndryshimet kushtetuese
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00

Roforma në drejtësi, hyjnë në fuqi ndryshimet kushtetuese

Në Shqipëri, sot hynë zyrtarisht në fuqi ndryshimet kushtetuese për Reformën në Drejtësi. Ndërkohë ende nuk është e qartë se kur do të thirret parlamenti për të votuar grupin e ligjeve të nevojshme për vënien në jetë të kësaj reforme. Opozita ka paraqitur një sërë vërejtjesh të cilat janë ende në proces shqyrtimi nga ekspertët e misionit amerikan dhe europian, Opdat dhe Euralius.

Roforma në drejtësi, hyjnë në fuqi ndryshimet kushtetuese
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG