Lidhje

Rëndohet situata në Veri, shënohen viktimat e para nga të ftohtit


Rëndohet situata në Veri, shënohen viktimat e para nga të ftohtit

Gjatë 24 orëve të fundit kanë vazhduar rreshjet e dëborës, të shoqëruara edhe me ngrica, në të gjithë rrethet Veriore të Shqipërisë.

Për shkak të temperaturave të ulëta, në zonën malore të Dukagjinit janë shënuar edhe dy viktima.

Në Veri të Shqipërisë, më shumë se 30 komuna malore vazhdojnë të jenë të izoluara dhe autoritetet vendore po planifikojnë të kërkojnë ndihmën e qeverisë për furnizimin e banorëve me pako ushqimore dhe përfshirjen e forcave dhe mjeteve të ushtrisë për zhbllokimin e rrugëve.

XS
SM
MD
LG