Lidhje

Rinia në mbrojtje të mjedisit


Organizatat mjedisore po i nxisin të rinjtë të bëhen pjesë më aktive për mbrojtjen e lumenjve. Kohët e fundit është rikthyer shqetësimi për ndërtimin e hidrocentraleve të vegjël në disa zona të mbrojtura. Hidrocentralet shihen me shqetësim nga komunitetet vendore pasi cënojnë vlerat natyrore dhe turizmin.

Të rinjtë dhe mbrojtja e lumenjëve
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:08 0:00

XS
SM
MD
LG