Lidhje

Ndotja e lumenjve në Shqipëri


Ndotja e lumenjve
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:04:19 0:00

Organizatat e shoqërisë civile në Jug të Shqipërisë po kërkojnë reagimin e strukturave mjedisore për ndotjen masive që po i bëhet shtratit të disa lumenjve. Mbetje të mëdha janë shpërndarë përgjatë një vije prej disa dhjetëra kilometrash prej përmbytjeve të dimrit dhe asnjë nga strukturat vendore nuk po vepron për menaxhimin e kësaj situate të rëndë mjedisore.

Ndotja e lumenjve
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:04:19 0:00

XS
SM
MD
LG