Lidhje

"Pasioni për Thethin", një nderim për albanologun Robert Elsie


Në një vjetorin e ndarjes nga jeta të albanologut të njohur Robert Elsie, bashkëpunëtorët e tij, studiuesja Gerda Mulder dhe fotografi Herman Zonderland paraqitën në Shkodër botimin në gjuhën shqipe të librit të tyre të përbashkët me profesor Elsie, "Pasioni për Thethin, Parajsa e Epërme e Shqipërisë". Ashtu siç ishte dëshira e tij, albanologu Elsie, autor i dhjetra librave dhe studimeve për letërsinë dhe kulturën shqiptare, prehet në Theth, fshatin të cilit i kushtoi edhe një nga librat e tij.

“Pasioni për Thethin” - një nderim për albanologun Robert Elsie
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:49 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG