Lidhje

Rrezikohet përmbytja e zonave fushore në Shkodër dhe Lezhë


Rrezikohet përmbytja e zonave fushore në Shkodër dhe Lezhë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

Gjatë orëve të fundit, e gjithë zona veriore e Shqipërisë është përfshirë nga rreshje intensive të shiut, që rrezikojnë përmbytje në Shkodër dhe në Lezhë, zona këto që u përmbytën edhe gjatë javës së dytë të këtij muaji.

Instituti i Gjeoshkencës, Energjisë, Ujërave dhe Mjedisit paralajmëroi mbi rrezikun e përmbytjeve përgjatë datave 23 deri më 26 janar, duke u kërkuar bashkive të zonës veriore të Shqipërisë që të marrin masat e nevojshme dhe të njoftojnë popullatën.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG