Lidhje

Rruga e re ndihmon banorët në Malësi, Plavë e Guci


Rruga e re ndihmon banorët në Malësi, Plavë e Guci
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

Segmenti rrugor Malësi-Plavë e Guci, i cili kalon nëpërmjet Shqipërisë, po u ofron banorëve të Plavës dhe Gucisë një qasje më të shkurtër në kohë dhe distancë me pjesët qendrore dhe jugore të Malit të Zi. Më parë banorët e këtyre zonave udhëtonin më shumë se 250 km për të mbërritur në Podgoricë, ndërsa rruga e re tani e ka shkurtuar distancën në 100 km. Ky segment është cilësuar si rruga e dytë e kombit pasi lidh trevat ku jetojnë shqiptarët në Mal të Zi që nga Plava e Gucia e deri në Ulqin.

Rruga e re ndihmon banorët në Malësi, Plavë e Guci
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

XS
SM
MD
LG