Lidhje

Media Arkivi

Intervistë me tenorin shqiptar Saimir Pirgu


Duke filluar që sot dhe deri më 15 nëntor, në Qendrën John F. Kennedy të Arteve, do të shfaqet opera "La Boheme" e Giacomo Puccinit, një realizim i Teatrit të Operas Kombëtare të Washingtonit. Në rolin kryesor, atë të Rodolfos, interpreton tenori i famshëm shqiptar Saimir Pirgu.

XS
SM
MD
LG