Lidhje

Intervistë me tenorin shqiptar Saimir Pirgu


Intervistë me tenorin shqiptar Saimir Pirgu
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:12:08 0:00

Duke filluar që sot dhe deri më 15 nëntor, në Qendrën John F. Kennedy të Arteve, do të shfaqet opera "La Boheme" e Giacomo Puccinit, një realizim i Teatrit të Operas Kombëtare të Washingtonit. Në rolin kryesor, atë të Rodolfos, interpreton tenori i famshëm shqiptar Saimir Pirgu.

XS
SM
MD
LG