Lidhje

Mbrojtja e mjedisit në zonën e Ulqinit


Ulqin, mbrojtja e mjedisit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:55 0:00

Në Ulqin u mbajt tryeza e rrumbullakët me temën "Kujdes me hapesirën" ku shoqatat ambientaliste nga Ulqini dhe Mali i Zi u bënë thirrje autoriteteve vendore dhe atyre shtetërore që gjatë procesit të realizimit të planit hapësinor-urbanistik në Komunen e Ulqinit t'i kushtohet një rëndësi e vecantë disa zonave me vlera të njohura për ekosistemin e tyre jo vetëm në Ulqin, por edhe në Evropë. Këto zona, sipas tyre, janë Liqeni i Shasit, zona e Shtojit dhe gjiri i Valdanosit.

Ulqin, mbrojtja e mjedisit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:55 0:00

XS
SM
MD
LG