Lidhje

Ulqin, ambjentalistët kundërshtojnë kërkimet në det


Kundërshti ndaj planeve për kërkime nafte në det pranë Ulqinit
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:21 0:00

Në rajonin e Ulqinit kanë nisur kërkimet për naftë e gaz në det. Marrëveshja e koncesionit është për 30 vjet dhe i referohet disa blloqeve në bregdetin e Ulqinit, në afërsi me Shqipëri. Ambjentalistët dhe shoqëria civile po i kundërshtojnë kërkimet në det duke thënë se ndërhyrja shkatërron ekosistemin dhe prish rajonin bregdetar të Ulqinit.

Kundërshti ndaj planeve për kërkime nafte në det pranë Ulqinit
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:21 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG