Lidhje

Rritet fluksi turistik në Sarandë


Në qytetin e Sarandës edhe këtë vit shënohet një rritje e prurjes turistike prej përmirësimit të infrastrukturës dhe të mjaft shërbimeve ndaj vizitorëve. Kryetari i Bashkisë së qytetit Stefan Cipa thotë se po shfaqen forma të reja të turizmit ndërkohë që edhe turistët e huaj kanë zgjatur afatin e tyre të qëndrimit. Por problem për Sarandën mbetet sërish furnizimi me ujë i disa lagjeve sidomos periferike, infrastruktura e dëmtuar në qytet dhe qarkullimi i rënduar i mjeteve.

Turizmi në Sarandë
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00

XS
SM
MD
LG