Lidhje

Sezoni turistik në Shqipëri po përjeton rritje të numrit të turistëve


Sezoni turistik veror ka disa javë që ka nisur në Shqipëri. Përfaqësues të agjencive turistike pohojnë se këtë vit vërehet një rritje e numrit të turistëve që po vizitojnë qendrat më të njohura turistike të Shqipërisë, mes tyre edhe Shkodrën, të njohur për trashëgiminë e pasur historike, kulturore dhe bukuritë e natyrës.

Shtohen turistët gjatë këtij sezoni turistik në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:20 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG