Lidhje

Sfidat para zgjedhjeve në Kosovë


Kosovë: Partitë e koalicionit kërkojnë votimin në parlament për presidentin dhe kabinetin e ri
Ndonëse ligji për zgjedhjet tashmë është hedhur për diskutim në Parlamentin e Kosovës, ende është e paqartë se kur mund të mbahen zgjedhjet parlamentare të këtij viti.

Muaji qershor është përmendur si periudha më e mundshme për mbajtjen e tyre, kjo mund të ndryshojë për faktin se Parlamenti aktual duhet të miratojë mandatin e ri të EULEX-it para 15 qershorit si dhe të japë fjalën e tij për themelimin e një gjykate të veçantë për trajtimin e krimeve të luftës në Kosovë. Nga Prishtina njofton korrespondenti ynë, Leonat Shehu.

Kosovë: Ligji i zgjedhjeve
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG