Lidhje

SHBA: Ekspertët hetojnë aksidentin e autobuzit me turistë


SHBA: Ekspertët hetojnë aksidentin e autobuzit me turistë

Në Shtetet e Bashkuara, Bordi Kombëtar i Sigurisë së Transportit po heton rreth një aksidenti tragjik me një autobus turistësh në Nju Jork në të cilin gjetën vdekjen 14 vetë dhe u plagosën rëndë 5 të tjerë.

Sipas policisë, shoferi i autobusit u ka thënë autoriteteve se një kamion i madh e goditi autobusin nga parapa duke e përplasur pas një shtylle trafiku.

Policia thotë se vazhdon përpjekjet për të përcaktuar nëse autobusi u godit nga kamioni apo ishte shoferi ai që shkaktoi daljen e automjetit nga rruga dhe përplasjen e tij.

XS
SM
MD
LG