Lidhje

Zgjerimi i portit të Shëngjinit


Porti i Shëngjinit
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:47 0:00

Porti i Shëngjinit

Shëngjini është një nga portet e rëndësishëm të Shqipërisë, kjo për shkak të afërsisë me Rrugën e Kombit si dhe me vendet e tjera të Rajonit. Megjithatë, aftësitë e tij përpunuese vazhdojnë të jenë të ulta. Me ndërtimin e kalatës së re, pritet të rritet aftësia përpunuese e mallrave, ndërkohë që do të nisë punën edhe linja e tragetit të udhëtarëve.
Porti i Shëngjinit
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:47 0:00

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG