Lidhje

Shëngjini tërheq turistë nga Kosova


Shëngjini është shndërruar vitet e fundit në një nga destinacionet kryesore për pushuesit nga Kosova, falë lehtësisë së udhëtimit që ka krijuar Rruga e Kombit dhe mikpritjes dhe plazheve të pastra. Pjesa më e madhe e pushuesve në Shëngjin janë banorë të Kosovës, të cilët kanë blerë banesat si dhe kanë hapur biznese.

Draft Entry
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:33 0:00
XS
SM
MD
LG