Lidhje

Shirokë, vëmendje biodiversitetit natyror


Dita e Diversitetit Natyror në Shirokë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:35 0:00

Sot, në Ditën Ndërkombëtare të Biodiversitetit Biologjik, një numër shoqatash mjedisore u bashkuan në qendrën turistike të Shirokës, në breg të Liqenit të Shkodrës, në mbështetje të zonave të mbrojtura në Shqipëri, të cilat po rrezikohen nga ndërtimi i hec-eve si dhe shfrytëzimi i jashtëligjshëm i burimeve natyrore.

Dita e Diversitetit Natyror në Shirokë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:35 0:00

XS
SM
MD
LG