Lidhje

Media Arkivi

Shkodër: 70-vjetori i pushkatimit të klerikëve katolikë


Në Shkodër u përkujtua sot 70 vjetori i pushkatimit i At Daniel Dajanit, at Giovani Faustit dhe seminaristit Mark Çuni, të cilët u akuzuan nga regjimi komunist i kohës si organizator dhe pjesëmarrës në organizatën “Bashkimi shqiptar”.

XS
SM
MD
LG