Lidhje

Shkodër, ekspozitë e studentëve shqiptarë në Itali


Shkodër, ekspozitë e studentëve shqiptarë në Itali
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00

Një grup të rinjsh shqiptarë, që studiojnë në Itali, punuan për më shumë se një vit për të realizuar ekspozitën e tyre “Albania- në rrënjët e lirisë së një populli”, e cila është hapur në mjediset e Muzeut dioqezian të Shkodrës. Në qendër të ekspozitës janë figura e Skënderbeut, Nënë Tereza si dhe martirët shqiptarë. Të rinjtë thonë se, përmes kësaj ekzpozite, synojnë njohjen më të mirë të identitetit të popullit të tyre.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG